Oryginalne niespodzianki na wesele

Czym zaskoczyć na weselu? Przypalony obiad może być na tyle szokujący, że na długo pozostanie w pamięci gości, trudno jednak dziwić się, że zdecydowana większość z nich woli być zaskakiwana w nieco bardziej przyjemny sposób. Warto zatem przyjrzeć się kilku oryginalnym niespodziankom na wesele, może się bowiem okazać, że któraś nas zainspiruje.

Bańki mydlane z agregatu
Czasem nawet niewielka odmiana sprawia, że impreza nabiera wyjątkowego charakteru. Jeśli więc marzymy o weselu, które zapada w pamięć, a jednocześnie mamy świadomość tego, że nasze zasoby finansowe są dość ograniczone, możemy zastanowić się nad bańkami mydlanymi ze specjalnej wytwornicy. Ich obecność zaciekawi z pewnością nie tylko dzieci, magia mydlanych kul o niezwykłych rozmiarach jest bowiem w stanie podbić serca i dorosłych weselników. Bańki można wypuszczać w dowolnym momencie, a ich dodatkowym plusem jest to, że nie są atrakcją kosztowną.

Czekoladowa fontanna
Największą słodką atrakcją barmana weselnego jest oczywiście tort krojony przez młodą parę. Nie oznacza to jednak, że inna słodka atrakcja nie może skupić na sobie spojrzeń weselników. Ostatnie lata to triumf czekoladowych fontann, w których można kąpać owoce, orzechy i kawałki ciasta. Fontanna nie wymaga nawet specjalistycznej obsługi, ustawiona w kącie sali szybko sprawia zaś, że goście zaczynają zawierać nowe znajomości. Czekolada może być zarówno deserowa, jak i biała, a koszt atrakcji w dużej mierze uzależniony jest od wielkości fontanny i czasu jej pracy.

Pokazy barmańskie
Alkohol na weselu to już norma, czy jednak musimy ograniczać się do tradycyjnej wódki, którą nieustannie dolewa nam do kieliszka niestrudzony stryjek? Coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że alkohol weselny można zaprezentować również w bardziej nowoczesnym wydaniu. Znakomitym rozwiązaniem okazują się więc pokazy barmańskie. Pokazy są okazją nie tylko do podziwiania barmanów i ich umiejętności, ale również do skosztowania alkoholu w nieco mniej typowym wydaniu. Zwykle zapadają w pamięć i są długo wspominane, choć przed podpisaniem umowy warto zorientować się, jakie jest doświadczenie oferującej je firmy. Nie dajmy się przy tym zwieść. Nie jest to może najstarsza atrakcja weselna, na polskim rynku obecne są jednak firmy takie, jak molekularne.pl, które mogą się pochwalić blisko dziesięcioletnim doświadczeniem.

Upominki dla gości
W wielu kulturach zwyczaj obdarowywania gości weselnych jest praktykowany od dziesięcioleci. Przecież zdecydowali się oni spędzić właśnie z nami ten szczególny dzień, stawili się na weselu i wręczyli nam prezent. Na pewno zasługują na nagrodę, a ponieważ w Polsce tradycja ta dopiero się rodzi, możemy mieć pewność, że będą zachwyceni tym, że postanowiliśmy ich docenić. Same prezenty mogą być bardzo różnorodne, duże znaczenie ma przy tym zarówno nasza pomysłowość, jak i zasoby finansowe. Nie muszą być to przy tym upominki drogie albo wyszukane, liczy się bowiem symbolika i oryginalność – ciastko z wróża lub pierwsze weselne zdjęcie to znakomity pomysł.